Την Παρασκευή 6 Απριλίου έγιναν στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας, οι τελικοί αγώνες του ενδοσχολικού μας πρωταθλήματος στο basket και στο volley.  Aντίπαλοι ήταν το τμήμα Γ4 και Γ2 στο basket, Γ1 και Γ4 στο volley. Έγιναν οι τελικοί μόνο των αγοριών λόγω μεγάλης διάρκειας των σετ του volley. Oι αγώνες των κοριτσιών θα γίνουν μόλις επιστρέψουμε από τις διακοπές του Πάσχα. Έτσι για να περιμένουμε και κάτι άλλο πέρα των εξετάσεων.. Νικητής μεγάλος αναδείχτηκε το τμήμα Γ4 με νίκη στο basket  39-33 επί του Γ2 και στο volley με 2-1 σετ επί του Γ1. Αξίζει να αναφέρουμε το ήθος και τη σοβαρότητα όχι μόνο των παικτών που συμμετείχαν αλλά και των θεατών-μαθητών που παρακολούθησαν τους τελικούς. Στην εκδήλωση αυτή συμμετείχαν ενεργά, σχεδόν όλοι, οι καθηγητές του λυκείου μας είτε με τις προπονητικές τους οδηγίες , είτε με την προσπάθεια τους για την διατήρηση του καλού κλίματος στην αυλή και την αποφυγή προβλημάτων. Η διεύθυνση του λυκείου μας στάθηκε αρωγός σε αυτή την αθλητική προσπάθεια των μαθητών της Γ? λυκείου, τόσο κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος όσο και στους τελικούς. Την Παρασκευή λοιπόν, μετά από κάποιες ώρες μαθήματος, τοποθετήθηκαν τα διχτάκια και άνοιξαν τα πανό?

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος