Οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου, την Παρασκευή 28-10-2022, θα γίνουν σύμφωνα με όλες  τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για λόγους Δημόσιας Υγείας.

Σας στέλνουμε διευκρινιστικές οδηγίες για τη  μαθητική παρέλαση  της Παρασκευής 28ης Οκτωβρίου.

Ειδικότερα:

• 09.45      Μόνο οι σημαιοφόροι των σχολείων  συγκεντρώνονται στο προαύλιο του Ι. Ν. Αναλήψεως, όπου θα εισέλθουν στο εσωτερικό του ναού για την τέλεση της  Δοξολογίας
  • 10.00    Τέλεση της Δοξολογίας
  • 10.30    οι παραστάτες θα συγκεντρωθούν πέριξ της Πλατείας Ηρώων.
  • 10.45    συγκέντρωση όλων των μαθητών επί της οδού Εθνικής Αντιστάσεως (από την πλατεία Αναλήψεως έως την πλατεία Ηρώων).
  • 10.45     Πλατεία Ηρώων – Κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Πεσόντων.
  • 11.30    Έναρξη της παρέλασης στην οδό Αναλήψεως.

Στα σημεία συγκέντρωσης των μαθητών,  θα υπάρχουν εντεταλμένοι υπάλληλοι του Δήμου, των οποίων τις οδηγίες θα ακολουθείτε.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρινιστική πληροφορία

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΙΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ-  ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ